top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תDr. Tuvia Rinde

מבוא - פתוח עסקי תוך שלוב נכון של דור ההמשך בעסקים.

עודכן: 17 באוג׳ 2021

כ60% מהחברות והעסקים הפרטיים הותיקים בישראל מתמודדים עם הנושא

סביר להניח שגם העסק שלכם ירצה לעשות זאת נכון.


בעסקים הפרטיים והמשפחתיים העסק הוא בנוסף למכור פרנסה גם בסיס מוצק לתרבות, זהות ודרך חיים שהתפתחה במשך שנים. השלוב של דור המשך הוא תהליך מורכב המעסיק משפחות לאורך שנים. בהעדר ניהול מושכל המתייחס לכל הרבדים הוא עלול להביא למתחים, משקעים שנאגרים. משברים ואף קרעים משפחתיים.


זהו תהליך המפגיש בין הערכים ותפיסות העולם של הדורות השונים. שוני בין דורי המתבטא בסגנון חיים שונה, תפיסות שונות של יחסי ועדיפויות של זמן למשפחה מול זמן לעסק, שוני בהתייחסות לאפשרות גדילה, שמירה על הקיים, שמור או מכירה . פערי ציפיות לגבי העברת הסמכויות או שימורן , רצון או הימנעות מלקיחת אחריות. שוני בתפיסות ניהול , שרות, לקיחת סיכונים ועוד. וכל זאת תוך ההכרח בניהול שינויים והצורך בהתאמת דפוסי התפקוד לעולם וסביבה עסקית המשתנים במהירות.


קיימים כבר לא מעט עסקים המבינים כי בניהול התהליך שהם חווים פעם ראשונה

יש ערך מוסף ותועלת רבה ליועץ מלווה שהיה כבר "בסרט הזה עם מגוון ההתרחשויות

חלקן מפתיעות אבל רובן אופייניות במהותן . תכנון וניהול התהליך מגדילים את הסיכוי

להצלחה אפקטיבית של ההשתלבות לשביעות רצון כלל המעורבים.

לרשותכם עומדים ניסיון ומקצועיות שתבנה פתרונות אפקטיביים ספציפיים שישרתו את סגנון החיים , ערכי המשפחה וצורכי קיום והתפתחות והעסק לאורך זמן.


ניתן לשפר הרבה ולמנוע התגברות תופעות עתידיות צפויות גם אם אתם נמצאים כבר בתוך תהליך השלוב ופוגשים קשיי תפקוד הפוגעים במרקם המשפחתי או העסקי או.. בשניהם.


המורכבות גדלה כשמעגל המעורבים גדל.. מספר ילדים מוצלחים יותר או פחות.. כלות וחתנים.. דודנים, המורכבות גדלה עוד יותר כשהבעלות היא בין מספר שותפים שכולם מסורים ודואגים להשתלבות מקורביהם.


הפתרונות הנדרשים צריכים לספק תשובות למעגל רחב של נושאים. צורך בפתוח עסקי אינטנסיבי שיוכל לתת מענה לגידול במספר המתפרנסים מהעסק. פתרונות למאבקי תפיסות בין דוריים. הסדרה של הזכאויות בעסקים יחד עם נכסים משפחתיים נוספים.


קיימות דילמות אופייניות שלחלקן יש לכאורה "פתרונות בית ספר" כמו: האם להשאיר להורים למייסדים מקורות הכנסה מהעסק לאחר העברת שליטה, האם להכיל שונות בדרך הניהול או לאלץ לאמץ את ההתנהלות המסורתית? האם היותך בן משפחה מזכה אותך בניהול בכיר.. או שתשולב בהתאם לכישוריך? האם לכל שכבת דור הביניים יינתן שכר שווה או שיש לייצר שכר דיפרנציאלי? האם יש בהירות והפרדה ותחושת הוגנות בין תגמולים הנובעים מתרומה לעסק.. או תגמולים מהיותך בן משפחה, האם לתגמל את החתן או הכלה של הבן או הבת הכלה שהשתלבו בעסק כמו צאצא ישיר, האם להכריז בכירות ואם כן האם לפי כישורים, מחויבות, תרומה עתידית, בכור ביולוגי ??

כל אלו הן דוגמאות על קצה המזלג שהיוו אתגרים שטופלו בהצלחה ובהתאמה ספציפית ("חייטות ולא קונפקציה" )בעבודה עם עשרות עסקים מענפי משק שונים ובגדלים שונים במהלך עשרות שנות הייעוץ בהן ליוויתי ומלווה מאות חברות ועסקים.אשמח להעמיד לרשותכם שרות מקצועי ואכפתי.


הסודיות מובטחת

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page